Letné trápenie: Čo robiť s celulitídou? | Butterfly Cosmetics

Letné trápenie: Čo robiť s celulitídou?

Opäť je tu ten krásny čas. Na oblohe žiaria prvé slnečné lúče, stromy začínajú hýriť farbami a vo vzduchu sa vznáša prísľub pomalého ale istého nástupu leta. Aj napriek tomu, mnohé ženy v tomto období začínajú mať okrem úsmevu na tvári aj mierne obavy o svoju letnú formu. Predsa len, času je dnes málo, potraviny nekvalitné, a tak, nech sa snažíte ako chcete, aj tak sa vám tá potvora zjaví na stehnách, na zadku, bruchu či možno aj rukách.

Celulitída je veľkým, najmä letným strašiakom, a dokáže potrápiť nie jednu dievčinu, ženu, dámu, bez ohľadu na vekovú kategóriu. Netreba sa však za ňu hanbiť, pretože výskumy ukazujú, že ňou trpí až 80% – 95% žien, takže určite nie ste jediná. A prečo je táto ťarcha opäť na pleciach žien? Nuž, je to najmä z dôvodu hormonálneho profilu ženy, keďže ženské telo obsahuje ženské pohlavné hormóny, ktoré sú za celulitídu zodpovedné, a tie sa v tele mužov nachádzajú len minimálne.

Čo to teda je a ako ju spoznám?

Celulitídu, odborne označovanú aj ako liposkleróza či lipodystrofia, môžeme definovať ako zmeny tukového tkaniva najmä ženskej kože, ktoré sa prejavujú v rôznom rozsahu. Voľným okom ju vidíme ako hrboľatý zošúverený povrch kože doplnený o menšie či väčšie jamky, ryhy, priehlbinky. Inými slovami, vaša koža na problematických paritách má vzhľad pomarančovej kože.

Poznáme 4 úrovne vzhľadu celulitídy:

  1. voľným okom takmer neviditeľnú, celulitídu zaznamenáme len ak kožu stlačíme,
  2. celulitída postihne najkritickejšie časti tela a vnímame ju ako pomarančovú kožu, začíname miestami vidieť jemné jamky (najčastejšie štádium u väčšiny žien priemernej ženskej postavy bez výraznej nadváhy),
  3. výraznejší rozsah celulitídy, sprevádzaný opuchom, ryhami, podkožnými uzlíkmi, ktoré kožu na pohľad deformujú,
  4. rozsiahla celulitída tvorená najmä výraznými podkožnými uzlíkmi, jamkami, výrazne zdeformovaným povrchom kože,  pri ktorej sa môžu dostaviť dokonca bolesti na dotyk.

TOP 5 krokov, ktoré zbavujú celulitídy, alebo úplne zabránia jej vzniku

Ak ste sa v jednej z týchto úrovní našli, nezúfajte, pretože všetko má svoje riešenie. Riešenia sú možné z pohodlia domova  bez výraznejších investícií, ktoré sú však prioritne o vašej sebadisciplíne, i v podobe rôznych estetických zákrokov. Vyberme sa však radšej prirodzenejšou cestou a v prípade, že je celulitída v normálnejšom rozsahu, nevystavujme telo zbytočne príliš veľkým zásahom.

Zjemnenie alebo úplne zmiznutie celulitídy vám zabezpečia nasledovné opatrenia:

Anticelulitídové prípravky

Môžeme povedať, že predstavujú skutočne veľkú podporu v boji s celulitídou a podporujú všetky ostatné kroky, ktoré proti nej podniknete. BUTTERFLY BODY WRAP SET slúži na telové zábalové ošetrenie, ktoré cielene formuje postavu, zbavuje kožu nerovností a ničí celulitídu. Obsahuje účinné látky, ako je kofeín alebo napríklad chilli.  Kofeín pomáha zmenšovať opuchy okolo tukových uzlíkov a chilli vďaka svojmu teplotnému pôsobeniu zvyšuje metabolickú činnosť a zvyšuje tak krvný obeh.

Zábal so špeciálnou termo fóliou, ktorá je súčasťou balenia, si môžete urobiť v pokoji domova, stačí vám k tomu len 45 minút počas ktorých navyše môžete sedieť či ležať a relaxovať, ideálne pod prikrývkou, aby sa celkový efekt zvýšil.

Toto ošetrenie vedie k osmotickému efektu, ktorý maximalizuje prienik hlavných aktívnych látok hlbšie do pokožky a dosahuje účinok lymfodrenáže, ktorá pomáha odvádzať zadržiavanú vodu v tele, a tým podporuje tvarovanie postavy.

Veľmi účinné a obľúbené zábaly s efektom lymfodrenáže spravia s vaším telom zázraky

Okrem iného, pre zaneprázdnené osoby možno zovliť alternatívu vo forme anticelulitídneho gélu na každodenné použitie. Gél stačí naniesť na problémové partie pred spaním alebo kedykoľkvej napr. po sprchovaní. Thermo formujúci gél proti celulitíde obsahuje jedinečnú prírodnú účinnú látku SylusineÒ, ktorá pomáha redukovať tukové vankúšiky, zabraňuje tvorbe nových tukových buniek a výrazne vyhladzuje, zjemňuje a spevňuje pokožku. Akivuje sa tepelný efekt v problematických zónach, ktorý reguluje krvný obeh a aktivuje prúdenie lymfy.

Masáže naše každodenné

Masáž problematických celulitídových partií je taktiež skvelou voľbou, pretože masírovaním týchto partií docielite rozdrvenie tukových buniek. Jej úlohou je najmä prekrviť postihnutú oblasť a podporiť prácu lymfatického systému, práve ktorý má mnoho krát na celulitídu vplyv.

Pravidelnými masážami rozprúdite lymfu a zjemníte vzhľad tvrdohlavej celulitídy

Je dôležité absolvovať masáže pravidelne a dlhodobo, s dávkou trpezlivosti. V domácom ošetrení ideálne každý deň minimálne 20 minút, alebo môžete pri výraznej celulitíde vyhľadať aj masážneho odborníka.

Ste to, čo jete

A to aj pokiaľ ide o prejavy celulitídy, nie len o číslo na váhe. Hoci zdravé stravovanie vám celulitídu nevylieči, keď ju už máte (i keď ním schudnete), avšak môže vám pomôcť zabrániť jej vzniku.

Nevhodné potraviny sú všetky, ktoré v tele produkujú tuk, teda napr. smažené jedlá, mastné jedlá, nadmerná konzumácia cukrov (najmä tých umelých). Do svojho jedálnička by ste však mali určite zaradiť mnoho zeleninových pokrmov, čerstvú zeleninu, ovocie a piť veľa ČISTEJ vody či nesladených bylinných čajov, ktoré zároveň pomôžu odvodniť telo.

Zdravá a vyvážená strava je alfou omegou

Zostaňte v pohybe

Bojujte s pomarančovou kožou striedaním aeróbneho a silového cvičenia

Pravidelný pohyb, v tomto prípade najmä posilňovanie kritických partií či kardio, vedie hlavne k zníženiu hmotnosti ale predovšetkým okrem samotného chudnutia je nutné meniť tukové vankúšiky na svaly. Popritom dochádza k prekrveniu svalov, čo dáva celulitíde stopku. Bonus na záver: svaly majú obrovskú metabolickú aktivitu a tak spalujú viac kalórií ako tuky.

Na záver..

Je nutné zvýrazniť, že boj s celulitídou je na dlhé trate a predstavuje mix viacerých opatrení, ktoré musíte dodržiavať, aby ste sa pomarančovej kože naozaj zbavili, alebo ju minimálne zmiernili.

Uvedené kroky samostatne môžu jej odstráneniu pomôcť či zabrániť jej vzniku, avšak určite dosiahnete lepšie výsledky, ak skúsite do svojho bežného života zaradiť všetky. Okrem toho, potešíte tak nie len seba pri pohľade do zrkadla ale i svoje telo. 🙂